top of page
Ara

ATOM’da GGJ Heyecanı Başlıyor

Güncelleme tarihi: 10 Mar 2021

Her sene dünya ile eş zamanlı olarak düzenlenen oyun maratonu Global Game Jam(GGJ), 31 Ocak’ta başlıyor. GGJ’nin Türkiye’deki en büyük merkezlerinden olan ODTÜ TEKNOKENT ve TOGED işbirliğinde, bu sene de GGJ ATOM ile geliştiricileri ağırlamaya hazırlanıyor.


İlki 2009 yılında gerçekleştirilen ve her yıl aynı tarihlerde dünyanın pek çok merkezinde tüm dünyayla eş zamanlı olarak düzenlenen Global Game Jam (GGJ) 31 Ocak – 1 – 2 Şubat 2020 tarihlerinde gerçekleşecek. Türkiye’de ilk defa 2009 yılında ODTÜ TEKNOKENT tarafından hayata geçirilen GGJ ATOM, uluslararası etkinliğin en büyük merkezlerinden biri olma özelliğine sahip.


GGJ ATOM kapsamında bir araya gelecek oyun geliştiriciler, ODTÜ Kültür Kongre Merkezi (KKM)’nde 31 Ocak – 1 – 2 Şubat 2020 tarihlerinde tüm dünyadan geliştiriciler ile aynı anda yetenek ve bilgilerini sergileyecekler.


Global tema eş zamanlı belli olacak


Türkiye’nin dört bir yanından 265 geliştiricinin bir araya geleceği GGJ ATOM’da, oyun tasarımcıları, programcılar, görsel sanatçılar, ses geliştiriciler ve müzisyenler bir arada 50’nin üzerinde oyun geliştirecek.


48 saat boyunca bir arada olacak geliştiriciler, ilk gün açıklanan temaya göre oyun fikirleri düşünüp, ekipleriyle beraber oyunlarını geliştirmeye başlayacaklar. Geliştiricilerin, GGJ’de oynanabilir bir oyun geliştirmelerinin yanı sıra, diğer geliştiricilerle birlikte çalışarak iletişim ve paylaşım becerisi kazanmaları amaçlanıyor.ggj_atom_2020_davetiye_program

Comments


bottom of page