top of page
Ara

WG Labs’in oyun geliştiricilerine yönelik yarışması Türk katılımcıları bekliyor

Wargaming’in İnkübasyon Merkezi WG Labs’ten Türk Oyun Geliştiricilerine Büyük Fırsat

WG Labs’in oyun geliştiricilerine yönelik yarışması Türk katılımcıları bekliyor

World of… oyun serisiyle ülkemizde de geniş bir oyuncu kitlesine ulaşan Wargaming, bugün itibariyle üçüncü parti geliştiricilere destek verdiği inkübasyon merkezi Wargaming Labs (WG Labs) tarafından düzenlenen Oyun Geliştiricileri Yarışmasını duyurdu. Şayet amatör ya da yarı profesyonel bir oyun geliştiricisiyseniz, bu yarışma tam da aradığınız fırsat olabilir. WG Labs, daha önce yayınlanmamış, en az alfa seviyesinde, çok oyunculu (multiplayer), PC ya da mobil platformlara yönelik oyunlarınızı bekliyor. İşin ucunda 10.000 Amerikan Doları ödül olması da cabası.

WG Labs Oyun Geliştiricileri Yarışması size ekibinizin ve projenizin ne kadar güçlü olduğunu görme fırsatı vermenin yanı sıra projenizi daha önce birçok başarılı yapımda yer almış oyun geliştiricisine sunma ve onlardan geribildirim alma şansı sunuyor.

WG Labs Ürün Yayın Müdürü Maxim Matveyko konuyla ilgili görüşlerini, “WG Labs’in önemli hedeflerinden biri de oyun yapmayı tutku haline getirmiş ekipleri motive etmek. WG Labs Oyun Geliştiricileri Yarışması, dünyanın dört bir yanındaki geliştirici ekiplere ulaşmanın yanı sıra kazanan projeye 10.000 dolarlık destek vermemizi de sağlıyor,” şeklinde belirtti.

O halde ne bekliyorsunuz? Yarışma başvuruları bugün itibariyle başladı ve Avrupa, Bağımsız Devletler Topluluğu ve Asya’dan katılımcılara açık. Son başvuru tarihi 30 Nisan!

Yarışma hakkında daha fazla bilgi almak ve başvuru kriterleri için http://wglabs.com/en/dev_contest/ adresini ziyaret edin.

WG Labs Hakkında

WG Labs Wargaming içerisinde yeni fikirler ve çözümlerin üretildiği bir inkübasyon merkezidir. Bizler iyi fikirleri olan insanlar ve ekiplere fırsat verilmesi gerektiğine inanıyoruz.

WG Labs olarak bizlerle paylaşılan yenilikçi projeleri test edip, hayata geçiriyoruz. Sadece şirket içinde geliştirilen ürünleri değerlendirmekle kalmıyor üçüncü parti geliştirici ekiplerine de oyun tasarımı, geliştirmesi ve yayınlanması konusunda destek oluyoruz.

WG Labs’te yeni oyun mekanikleri, platformları, hizmetleri, iş modelleri deniyor ve üçüncü parti geliştiricilerle ortaklıklar kurup yeni ürünler geliştiriyoruz. Bu bağlamda Wargaming, dünyadaki oyun stüdyolarıyla güçlerini birleştirip farklı platformlara yönelik oyunlar yayınlamayı hedefliyor. WG Labs olarak inanıyoruz ki iyi fikirler iş birliğiyle daha da mükemmel olacak ve bir tasarı ya da hayal olarak kalmayacak.

WG Labs ile ilgili daha fazla bilgi almak için www.wglabs.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Basın İletişim:

Basın sorularınız ve röportaj talepleriniz için lütfen bize ulaşın; basin@setipr.com

İletişim: Seti PR Ayda Tangüner ayda@setipr.com

Comments


bottom of page