top of page
Ara

Gram Games Global Büyümesini Yeni Londra Ofisi ile Sürdürüyor

Oyunları tüm dünyada toplam 100 milyondan fazla oyunsevere ulaşan; 1010!, Merged! ve Six! gibi kısa sürede büyük başarı yakalayan yapımlara imza atan eğlence stüdyosu Gram Games, global büyümesini sürdürmek ve farklı oyun türleri ile portföyünü çeşitlendirmek amacıyla Londra’da yeni bir stüdyo açtı.

Tüm dünyada milyonlarca kişi tarafından oynanan 1010!, Merged! ve Six!’in yapımcısı, İstanbul’da kurulan oyun şirketi Gram Games, global büyümesini hızlandırmak için Londra’da yeni bir oyun geliştirme stüdyosu açtı.

Londra stüdyosu, oyun tutkunu olup da oyun oynamaya çok vakit bulamayan kişilere yönelik olarak geliştirilecek yeni yapımlar üzerine de yoğunlaşmaya başlayacak olan Gram Games için çok önemli bir adım oldu. Londra’yı Avrupa oyun endüstrisinin en önemli merkezlerinden biri olarak gören Gram Games, yeni stüdyosu ile bölgedeki yayıncı, platform, yatırımcı ve reklam ağları ile ilişkilerini güçlendirecek. Londra stüdyosunun bir yıl içinde alanında uzman 40-50 kişilik bir ekibe ulaşması hedefleniyor.

Gram Games Stratejik Ortaklıklar Sorumlusu Alex Willink “Londra stüdyosu Gram Games için çok kritik ve stratejik bir hamle. Tüm dünyada uygulayabileceğimiz bir kültür yarattığımız ve bunu koruyabildiğimiz için çok mutluyuz ve Gram Games ekibine yeni yerel ve uluslararası yetenekler katmak için büyük heyecan duyuyoruz. Gram Games’in harika ekibini, bizimle aynı tutkuyu paylaşan yeni isimlerle güçlendirmeyi ve türler arasındaki sınırları kaldıracak yeni oyunlar geliştirmeyi hedefliyoruz. Amacımız mobil çağının ve ötesinin en önde gelen oyun stüdyolarından biri haline gelmek. Herkesin her an rahatlıkla oynayabileceği oyunlar geliştirmeye devam ederken, oyun tutkunlarına yönelik daha detaylı yapımlar üzerinde de çalışıp portföyümüzü çeşitlendireceğiz. Çok büyük hedeflerimiz var ve bunların gerçekleşmesi için çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

Dünyanın en başarılı mobil oyun geliştiricileri arasında yer alan Gram Games’in yapımları tüm dünyada toplam 100 milyondan fazla kez indirildi. Geleneksel şirket yapısı ve hiyerarşisinden çok farklı, bireysel gelişimi esas alan eşsiz bir kurum kültürü oluşturan Gram Games’de belirli çalışma saatleri, izin sınırı, ast üst ilişkisi bulunmuyor. Tek kuralı “Pozitif ol” olan Gram Games tüm dünyadan oyun tutkusunu ve merakını paylaşan yetenekleri bünyesine katmayı hedefliyor.

Comments


bottom of page