top of page
Ara

GGJ Türkiye 2015 Bu Sene Rekor Katılımla Tamamlandı!

2009 yılından beri ülkemizde de organize edilen ve öncelikli olarak oyun geliştiricilerinin arasındaki etkileşimi artırmayı amaçlayan Global Game Jam, bu sene 23-25 Ocak tarihleri arasında Ankara, İstanbul, İzmir, Konya ve Elazığ illerinde düzenlendi.

GGJ için ilk kez bir araya gelindiğinden bu yana, maratonun Türkiye Bölge Organizatörlüğü’ nü GGJ ATOM’ un üstlenmiş olduğu etkinlikte bu sene Dijital Oyun Geliştiriciler Derneği (DOGED) de bu eğlenceli maratonun destekçileri arasında yer aldı. Derneğimizin desteği ile Ankara, Elazığ, İzmir ve Konya illerinde eş zamanlı olarak düzenlenen GGJ Türkiye 2015, belirlenen merkezlerin hepsinde oyun geliştirme şenliği havasında geçen bir organizasyon oldu.

Dijital Oyun Geliştiricileri Derneği (DOGED) destekleriyle  Ankara, Konya, İzmir ve Elazığ illerinde düzenlenen etkinlikte toplamda 360 kişilik rekor bir katılım sağlandı. Oyun geliştiricilerin yanı sıra GGJ’ de, oyun tasarımcıları, görsel tasarımcılar, ses ve müzik uzmanları ve programcılar da ekip çalışması deneyim kazanımının en verimli olmasını sağlamak amacıyla bu heyecanlı oyun geliştirme etkinliğinde bir araya geldiler.

Türkiye Bölge Organizatörlüğünü üstlenen ODTÜ Teknokent ATOM ve DOGED işbirliğinde düzenlenen Ankara ayağındaysa 180 kişilik bir katılım gerçekleşti. Etkinlikte öne çıkan iki oyun Hayali ve GameBrain ekiplerinin elinden çıkan Tengri ve We are to Survive olurken; jüri tarafından ilgi gören diğer oyunlar AFK, POMEStudios, The Linkers ve Shoebox ekiplerinden gelen, Unconcious, Thinkies, The Linked ve Shoebox adlı oyunlar oldu.

DOGED Yönetim Kurulu Başkanı ve TaleWorlds COO’su Ali Erkin konuyla ilgili olarak “48 saat süren bu maratonda çıkan projelerin her biri çok değerli. Ayrıca geliştirilen oyunların kalitesi geçen senelere göre oldukça yüksek. Tüm arkadaşlarımı kutluyorum, Türkiye oyun sektörünün geleceği parlak.” şeklinde konuştu.

GGJ ANKARA’ dan kareler
GGJ Elazığ’ dan kareler


GGJ KONYA’ dan kareler


GGJ İZMİR’ den kareler


Comments


bottom of page