top of page
Ara

E-Game Show Panel Programı ve Sinema Gösterimi Duyurusu

Oyun geliştiricileri, akademisyenler ve aileler Ankara’da buluşuyor.

20- 24 Mayıs tarihleri arasında Ankara Congresium’da düzenlenecek olan E-Game Show Oyun Yazımları ve Donanımları Fuarı başladı! “Yaşamın sırrı oyunlarda gizli” sloganıyla, oyunlarla ilgilenen her yaş kesiminden katılımcıları ve sektörde yer alan en güçlü firmaları bir araya getirmeyi hedefleyen organizasyon, fuar programını geçtiğimiz günlerde takipçilerle paylaştı.

Fuarın tüm programına ulaşmak için; http://e-gameshow.com/kategori/fuar-programi adresini ziyaret edebilirsiniz.

Fuar kapsamında 23 Mayıs Cumartesi günü oyun sektörüne yönelik panel oturumları ve film gösterimi de yer alacak. Dijital Oyun Geliştiricileri Derneği tarafından organize edilen programın ilk panelinde oyunlar konusunda uzman akademisyenlerimiz oyunların çocuklar ve aileler üzerindeki etkileri ve bununla ilgili düzenlemeleri tartışacaklar. İkinci panelde ise akademisyenlerimiz oyun eğitimine yönelik akademik programlarını tanıtacaklar.

Panel programını, yönetmenliğini Anna Brady ve Lester Francois’in yaptığı Gameloading: Rise of the Indies filminin gösterimi takip edecek. Film İngilizce ve altyazısız olarak izleyicilerle buluşacak. Bağımsız oyun geliştiricilerin dünyasında bizleri küçük bir yolculuğa çıkaran belgesel film, bağımsız oyun geliştirme hareketinin oyun kültürünü nasıl kökten değiştirdiğini konu alıyor.

23 Mayıs günü gerçekleşecek olan etkinlik programı, hem çocuklarının oyun alışkanlıkları konusunda soruları olan ebeveynleri hem de oyun geliştirmeyle ilgili kariyer yapmayı amaçlayan gençleri hedefleyecek şekilde hazırlandı.

20- 24 Mayıs tarihleri arasında Ankara Congresium’da buluşmak üzere!

23 Mayıs 2015 Etkinlik Programı

11:00 – 12:30 Panel: “Oyunlar, Çocuklar ve Yasaklar” Ülkemizde ve dünyada oyun yasakları, çocukların oyun oynama alışkanlıkları ve velilerin oyunlara karşı tutumları

– Prof. Dr. Mutlu Binark (Hacettepe Üniversitesi) – Yrd. Doç. Göknur Kaplan Akıllı (ODTÜ) – Pelin Koç (Hacettepe Üniversitesi)

13:30 – 15:00 Panel: “Türkiye’de oyun eğitim programları” Üniversitelerimizdeki oyun geliştirmeyle ilgili lisans ve yüksek lisans programlarının tanıtımı

– Dr. Elif Sürer (ODTÜ) – Doç. Dr. Ersin Elbaşı (İpek Üniversitesi) – Prof. Dr. Haşmet Gürçay (Hacettepe Üniversitesi) – Yrd. Doç. Dr. Gazihan Alankuş (İzmir Ekonomi Üniversitesi) – Doç. Dr. Günseli Bayraktutan (Başkent Üniversitesi) – Yrd. Doç. Dr. Tonguç İbrahim Sezen (İstanbul Bilgi Üniversitesi)

15:00 – 16:30 Film Gösterimi: GameLoading: Rise of the Indies (Avustralya, 2015)

Comments


bottom of page