top of page
Ara

DOGED’in Katkılarıyla Düzenlenen IEEE Build-Up 2015’e Geri Sayım Başladı!


Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan DOGED IEEE Build-Up, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Kampüsü’ nde, 8-10 Mayıs tarihlerinde gerçekleştiriliyor.


Bağımsız oyun geliştiricilerinin ve amatörlerin yaratıcılıklarını sergileyeceği bu platform, oyun geliştirmek isteyen herkese bir başlangıç noktası olmayı hedefliyor.

DOGED IEEE Build-Up, bağımsız ve amatör oyun geliştiricileri için yaratıcılıklarını sergileyebilecekleri, aynı zamanda yatırımcılara ve firmalara yeteneklerini gösterebilecekleri bir platform oluşturmayı hedefliyor. Takımlar halinde organizasyona katılacak olan geliştiriciler, belirlenecek ortak bir tema çerçevesinde 48 saat içerisinde sıfırdan bir oyun geliştirecekler. Zorlu maraton sonunda tamamlanan oyunlar, jüri tarafından atmosfer, oynanabilirlik ve kurgu ölçütleri göz önünde bulundurularak değerlendirilecek.

Aynı zamanda seminerler ve workshoplar ile de zenginleştirilecek etkinlik, oyun geliştirme dünyasına girmek isteyen herkese bir başlangıç noktası olmayı hedefliyor.

Konu hakkında DOGED Yönetim Kurulu Başkanı Ali Erkin, “Bu sene ikinci kez düzenlenecek olan DOGED IEEE Build-Up, geleneksel olarak düzenlenmeyi hedefleyen bir organizasyon. İçerdiği amatör ruh ve oyun geliştiricilere tanıdığı 48 saatlik sınırlı süre ile katılımcıların yaratıcılıklarını en verimli şekilde kullanarak, kendi sınırlarını ne kadar zorlayabileceklerini keşfetmelerini sağlayacaktır. Bu açıdan etkinliğin kaçırılmaması gereken bir fırsat olduğunu düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

Etkinlik ile ilgili detaylı bilgi ve kayıt için http://buildup.iyte.edu.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Comments


bottom of page