top of page
Ara

DOGED Geliştirici Portalı Yayında!

Türkiye’de faaliyet gösteren tüm oyun geliştiricileri bir araya getirmek amacıyla yola çıkan Dijital Oyun Geliştiricileri Derneği yeni bir projeye imza attı. Bu proje kapsamında yer alan, oyun geliştirme alanında kariyerine yön vermek isteyen herkesin yararlanabileceği DOGED Geliştirici Portalı üzerinden şu hizmetler kullanılabilecek:

  1. Sektördeki firmalar iş ilanlarını paylaşabilecek.

  2. Adaylar, yayınlanan ilanlar için dijital başvuru formlarını doldurarak ya da Linkedin profillerini kullanarak başvurularını gerçekleştirebilecekler.

  3. Adaylar, “Geliştirici Profili” oluşturabilecekler. Profil oluşturulurken temel bilgiler Linkedin hesaplarından kolayca aktarılabilecek.

  4. Geliştirici Profilleri herkese açık durumda olacak.

  5. Portala tamamen ücretsiz üye olarak, geliştiricilere form üzerinden mesaj gönderilebilecek. Geliştiricilerin bağlantı adresleri gizli tutulabilecek.

Dijital Oyun Geliştiricileri Derneği Başkanı Ali Erkin  konuyla ilgili yaptığı açıklamada: “Bu proje, geliştirici firma, grup ya da kişilerin ekiplerine yeni çalışma arkadaşları bulabilmelerini, halihazırdaki ekiplerini geliştirmelerini ya da yeni ekipler kurabilmelerini sağlayacak. Diğer yandan kendiliğinden Türkiye’de faaliyet gösteren birçok geliştiricinin kayıtlı olacağı bir veri tabanı oluşacak. Bu sayede derneğimize üye firmaların personel alım süreçlerinin kolaylaştırılmasını amaçlıyoruz.” şeklinde görüşlerini aktardı.

DOGED Geliştirici Portalına “gelistirici.doged.org” adresinden erişebilir, sağ üst köşede yer alan panelde “GELİŞTİRİCİLER” sekmesinden geliştirici olarak profil oluşturabilir ve “KAYIT OL” seçeneğinden portalda hesabınızı oluşturup, ilanlarınızı verebilirsiniz.

Portal üzerinde ayrıca topluluk özelliği olarak bir de forum bulunuyor. Geliştiricilerin özellikle oyun geliştirme konularındaki teknik disiplinler üzerine fikirlerini paylaşabilmeleri için özel olarak yaratılan foruma da “gelistirici.doged.org/forum” adresinden ulaşılabilir.

Comments


bottom of page