Bu yıl 14′ üncüsü düzenlenen İhracatın Yıldızları Teşvik Ödüllerinde TaleWorlds, Hizmet İhracatı ödülüne layık görüldü.

Türkiye’ nin ihracatına yön veren firmaların ödüllendirildiği ve bu yıl 14′ üncüsü düzenlenen “İhracatın Yıldızları Teşvik Ödülleri” töreninde, ödüller dün akşam sahiplerini buldu.

Başbakan yardımcısı Ali Babacan’ ın katılımlarıyla gerçekleşen bu törende “Hizmet İhracatı” ödülüne TaleWorlds layık görüldü. Ödülü, TaleWorlds Genel Müdürü ve DOGED Yönetim Kurulu Başkanı Ali Erkin tüm şirketi temsilen kabul etti.

10633943_10206795425623252_7082877487775536270_o

Gecede Başbakan Yardımcısı Ali Babacan tarafından ayrıca, yüksek katma değerli ihracata devletimiz tarafından önem verildiğinin belirtildiği, bundan sonra bilişim ve teknoloji alanlarında etkinliklerin mümkün olduğunca en yüksek şekilde arttırılması gerektiği, şimdi ve gelecekte önem arz edecek olan ihracat türünün bu olacağı vurgusunun yapıldığı bir konuşma gerçekleştirildi.

Ali Erkin, Taleworlds’ un ödüle layık görülmesi ile ilgili olarak; “Bu sektördeki hedefimiz 2023′ te ülkemizin 2,5 milyar dolar ihracat miktarı olmasıdır. Kısa zamanda yazılım ihracatı içerisinde dijital oyun ihracatının en büyük paya sahip olması için çalışıyoruz.” açıklamasında bulundu.

TaleWorlds Entertainment Hakkında

TaleWorlds Entertainment, Mount & Blade video oyunu serisiyle tanınan Armağan Yavuz tarafından 2005 yılında kuruldu. Ankara merkezli şirket, ürünlerinde yenilikçi ve özgün oyun deneyimleri sunmak için çalışmaktadır. Kurulduğu günden bu yana, en çok satan oyunlar listelerinde zirveye oturmak, toplamda 5 milyonu aşkın bir satış rakamına sahip olmak, dünyanın gelmiş geçmiş en iyi 100 oyunu listesinde yer almak, yılın en iyi indie oyunu, yılın en iyi RPG oyunu ve en güncel olarak İhracatın Yıldızları Teşvik Ödülleri Töreni 2014’ te Hizmet İhracatı ödülüne layık görülmek gibi çeşitli başarılara imza atan Taleworlds ekibi halihazırda merakla beklenen Mount & Blade II: Bannerlord’u geliştirmektedir.