Ankara’ nın önde gelen eğitim kurumlarından Anafartalar Koleji’ nin 28 Mayıs 2015 tarihinde düzenlediği etkinlikte, DOGED ve lise öğrencileri buluştu.

Geleceğin liderlerini yetiştirmeyi kendilerine misyon olarak belirleyen Anafartalar Koleji’ nde DOGED olarak geleceğin oyun geliştiricilerini sektörle tanıştırmak adına paylaşımlarda bulunduk.

image2

Etkinlikte öncelikle DOGED hakkında kısa bir bilgilendirme yapıldı. Ardından DOGED üyesi şirketlerden Udo Games’ in kurucu ortaklarından Türker Karahan tarafından “Dünyada ve Türkiye’ de Oyun Pazarı,Firmalar, Eğitim Programları ve İş Fırsatları” başlıklı bir konuşma verildi. Konuşma esnasında ilgili öğrencilerden gelen sektörle alakalı soruları yanıtlayan Türker Bey’ in ardından, ODTÜ Oyun Teknolojileri Yüksek Lisans Programı’ nda Araştırma Görevlisi olan Ali Kaan Sungur, ODTÜ Enformatik Enstitüsü’ nde bulunan Türkiye’ de oyun geliştirmeyle ilgili olarak akademik anlamda açılan ilk programlardan biri olan Oyun Teknolojileri Yüksek Lisans programı hakkında bilgi verdi.

Konuşmaların ardından öğrencilerle interaktif bir ortamda, soru-cevap oturumu gerçekleştirildi.

Anafartalar Koleji hakkında detaylı bilgi almak için; http://www.anafartalarkoleji.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.